Modern Gotik Tarz Nedir?

Modern Gotik Tarz Nedir? Tarihsiz Karanlık Moda Için Bir Goth Rehberi

modern-gotik-tarzı-ay çocuğu

Modern gotik tarz, son yıllarda yeniden popüler hale gelen gotik moda akımının çağdaş bir yorumudur. Geleneksel gotik tarzın öğelerini modern moda trendleriyle birleştirerek, karanlık, dramatik ve etkileyici bir görünüm yaratır.

Tarzda siyah renk hala ön planda olmakla birlikte, beyaz, gri, kırmızı, mor ve lacivert gibi diğer karanlık tonlar da kullanılır. Deri, lateks, kadife, şifon, dantel ve tül gibi malzemeler de modern gotik tarzın önemli unsurları arasındadır.Modern gotik tarzın en önemli özelliklerinden biri, metal aksesuarlar ve büyük kemerlerdir. Bu aksesuarlar, giysilerin üzerinde kullanılarak tarza bir hava katarken, aynı zamanda gotik tarzın vurguladığı zırh ve koruyucu unsurları da yansıtır.Modern gotik tarzın en önemli özelliklerinden biri, metal aksesuarlar ve büyük kemerlerdir. Bu aksesuarlar, giysilerin üzerinde kullanılarak tarza bir hava katarken, aynı zamanda gotik tarzın vurguladığı zırh ve koruyucu unsurları da yansıtır.

modern-gotik-tarzı-kızkardeşler

Modern gotik tarzın en önemli özelliklerinden biri, metal aksesuarlar ve büyük kemerlerdir. Bu aksesuarlar, giysilerin üzerinde kullanılarak tarza bir hava katarken, aynı zamanda gotik tarzın vurguladığı zırh ve koruyucu unsurları da yansıtır. Tarzın diğer bir özelliği de, gösterişli kapüşonlar ve uzun pelerinlerdir. Bu öğeler, gotik edebiyattan ve gotik mimariden ilham alarak, gotik tarzın dramatik ve etkileyici özelliklerini yansıtır.

modern-gotik-tarzı-pelerin

Muhteşem Robert Smith veya Patricia Morrison görünümünü sallamaktan mutluysanız (hepsi dolu geri tepme ), o zaman devam edin! Bununla birlikte, gelenekselden daha modern olan karanlık bir stil arıyorsanız, belki de yıllar içinde kendi moda baskınlarım yardımcı olacaktır.

Her şey nasıl uygulamaya konulur? Modern bir gotik his için birkaç stil zımbasıyla başlayalım.

modern-gotik-tarz-gündüz

Modern Gotik Moda Tarz önerisi

Siyah giyin.

Tüm Goth zımbalarının en klasik ve zamansız olan siyah, gecenin, kuzgunun ve karanlık, karanlık ruhunuzun rengidir.

Vücut modifikasyonları.

Bunlar bir zorunluluk değil, ancak dövmeler ve piercingler gibi vücut modifikasyonları alternatif alt kültürlerde her zaman popüler olmuştur ve Gotlar da farklı değildir.

Mistik/gizli semboller.

Kendi beş köşeli küpelerinizi yapmak ister misiniz ? Gizli sembollerle ilgili bir şey, hepsinin bir anlamı olması ve bazılarının inançla bağlantılı olmasıdır, bu yüzden ne giydiğinizin farkında olun. Kişisel favorilerimden bazıları ankh sembolü (Death in the Sandman çizgi romanlarında giyildiği gibi ) ve pentagramları içerir.

Ayrıca giymek için kendi kişisel okült sembollerinizi de oluşturabilirsiniz. İşte tüm siz cadılar, paganlar ve büyücüler için sihirli bir mührü nasıl yapacağınız …

Ethereal/doğaüstü aksesuarlar

Mistik sembollerde olduğu gibi, New Age hareketinden ve okült gelenekten bir sayfa çıkarabilirsiniz. Kristallerle süsleyin (kristallerinize nasıl bakacağınızı görün ) veya uzun, dökümlü kumaşlar ve kapüşonlarla içinizdeki cadıyı yönlendirin. Öteki dünyayı hissedin.

Ayakkabı: DM’ler ve Yeni Kayalar

Özellikle soğuk kış aylarında çok kullanışlı olan Dr Martens ve New Rock botları her zaman güzel görünür ve herhangi bir kıyafetle kombinlenmesi gerçekten kolaydır. Dilerseniz gotik vegan botlar ve ayakkabılar da alabilirsiniz . En zor kısım favori çiftinizi seçmek olacak!

File tayt

Fishnet-y ile ilgili her şey özellikle 80’lerin Trad Gotları arasında popülerdi, ancak yine de hünerlerini koruyorlar. Balık ağları, balina ağları… Gündüz veya gece giyilebilir, giyinebilir veya giyinebilir. Mookychick’in file taytların her şeyle nasıl giyileceğine dair makalesine bakın .

modern-gotik-tarz-basit

En Sevdiğim Modern Goth Giyim Markaları:

Ölü Bırak

Bring Me The Horizon adlı metal grubundan Oli Sykes tarafından kurulan bu, piyasadaki en popüler alternatif markalardan biridir. Her zaman katı bir şekilde Gotik olmasa da, stile selam veren bazı parçalara sahiptir ve dövme sanatından ve modern kültürden esinlenmiştir.

ölüm yıldızı

Göz alıcı, iddialı parçalarla son derece modern gotik moda, kendilerini “Karanlığın bir kıvrımına sahip, duygusal gücü ve ham enerjiyi her ipliğe kanalize eden bir Giyim ve Yaşam Tarzı şirketi” olarak tanımlıyor.

rahatsızlık

“2003’ten beri uydurma anlaşmazlık”. Disturbia, çok sayıda okült sembolle birlikte çok güzel, temiz ve karanlık tasarımlara sahiptir. Monokrom sevenler için büyük bir marka.

Ağır Kırmızı

Onlara çok Victoriana, peri masalı hissi veren Amerikan şirketi. Ayrıca korse konusunda uzmandırlar ve kendilerini “Goth’u yeniden tanımlayan Couture noir fashion” olarak tanımlarlar.

Kara Ayın Kızkardeşleri

Gotik yelpazedeki en üst düzey markalardan biri olan SOTBM, sipariş üzerine yapılmış bazı güzel parçalara sahiptir. Stil çok basit, modern ve giymesi kolay.

Kate’in Giysileri

Bir marka değil, İngiltere merkezli birçok markayı barındıran gotik tarzda bir outlet. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, katesclothing.co.uk’ye gidin – aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var, sizi çağıran bir şey mutlaka bulacaksınız.

Göz Atmanız Gereken Modern Gotik Makyaj Markaları:

illamasqua

Gotik bir tavus kuşunun tüyleri gibi, renk kozmetiklerinin de herkese uygun bir şeyleri vardır. Temelleri için güzel ve geniş bir renk yelpazesine sahipler, tüm hayalet tipler için saf beyaz da dahil. Dahası, Sophie Lancaster Vakfı için para toplayan ürünler satıyorlar.

Lunatick Kozmetik Laboratuvarları

Tabut şeklindeki göz farı paletleri de dahil olmak üzere gerçekten harika ve ilginç ürünler! Şaşırtıcı ve sıra dışı renkleri var ve “tüm ürünler, %100 vegan, talk ücreti ve zulüm içermeyen formüllerle tek tek özenle hazırlanmış”.

Modern Goth Alt Kültürleri?

Her türün kendi alt türleri vardır. Bazı modern Goth alt kültürleri şunları içerir:

  • Health Goth (Mookychick’in bu konuda büyük bir özelliği var)
  • baloncuk
  • Loli Goth (kendi Loli Goth şemsiyenizi nasıl yapacağınızı görün )
  • Yeni Çağ Gotik…

Kendinize uygun bir stil bulma olanakları sonsuzdur!

FOTOĞRAFLAR: Bu fotoğraflarda sizseniz veya onları çektiyseniz lütfen bizimle iletişime geçin – size tam akreditasyon vermeyi çok isteriz veya karanlık arzularınıza daha iyi uyuyorsa bunları kaldırabiliriz.

2022’nin En İyi 7 Giyilebilir Teknolojisi
Y2K Modası Geri Dönüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
Sepetim
Beğeni
Kategoriler